Novinky

Vyšla nová audiokniha Pane Bůh, tady Anna, kterou načetla Bára Hrzánová a Anet doplnila hudbou na motivy z knihy. Začátkem roku 2019 nás čeká její jevištní čtení a na jaře pak samostatné koncerty v Čechách i na Slovensku.

19. 10. 2013OSLAVTE S NÁMI 10. NAROZENINY

Jubilejní benefiční večer Světlo pro Světlušku. 2. listopadu ve 21:30 živě na ČT1 a Radiožurnálu

svetlo-v-sobotu-1.jpg

Oslavte s námi 10. narozeniny Světlušky a pomozte nám rozsvítit pražskou Lucernu a svět nevidomých. Jubilejní benefiční večer s patronkou Světlušky a vzácnými hosty, kteří budou zářit na jednom podiu s nevidomými talenty, se uskuteční v sobotu 2. listopadu ve 21:30 ve Velkém sále pražské Lucerny, odkud jej bude živě přenášet ČT1 a Radiožurnál.

Světlo pro Světlušku přijdou rozsvítit Aneta Langerová, Hana Maciuchová, Marie Rottrová, Marta Kubišová, Táňa Vilhelmová, Ivan Trojan, Jana Kirschner, Vojta Dyk, Matěj Ruppert, Ondřej Brzobohatý, Eliška Balzerová, BUTY, Hradišťan, Bára Hrzánová a Mário Bihári a další talentovaní nevidomí umělci, sbory Canti di Praga, Kühnův dětský sbor, Carillon, děti Školy J. Ježka a Školy pro zrakově postižené na Nám. Míru. Večerem provede dvojice Adela Banášová a Pavel Liška.

Netradiční duety, které doprovodí obrovský 160 členný Světluščí sbor vidících a nevidících, vznikají jen pro tento večer, stejně jako unikátní reportáže dokumentaristky Olgy Špátové DEN POTMĚ, ve kterých si Eliška Balzerová se svým nevidomým průvodcem Zdeňkem Rybákem vyzkoušela, jaké to je připravit si čaj, namazat chleba či rozdělat oheň poslepu, zatímco Aneta Langerová se připojila k brněnskému fotbalového týmu pro nevidomé. Společně s nevidomým Honzou a Katkou Hegrovými trénovala na fotbalový zápas bez pomoci zraku. Medailonek „Komu svítí Světluška“ představí Lukáška K. ze Znojma, jenž je jedním z mnoha nevidomých, kterým Světluška pomáhá.

A bude se i tančit! Světluška slavila 10. narozeniny tancem a nejinak tomu bude v pražské Lucerně. Jakmile na ČT1 skončí StarDance, do Lucerny přitančí na koncert pro Světlušku přímo ze StarDance Matěj Ruppert a Ondřej Brzobohatý. A že se tančit dá i bez pomoci zraku, předvede hned v úvodu patronka Aneta Langerová s nevidomým tanečníkem Alešem Příborským.

„Těším se, že rozzáříme celou pražskou Lucernu a že po roce společně doplníme světlo do lucerničky, kterou drží v ruce Světluška. Její lucerna vypadá maličká, ale díky světlu, které ji dávají naši dárci, je maličká jen na pohled… Světluška z té malé lucerny dokáže rozdat spoustu světla a radosti,“ říká patronka Aneta Langerová

„Máme radost, že už deset let můžeme pomáhat nevidomým a rádi bychom tu radost s Vámi sdíleli. Když má Světluška radost, tančí anebo zpívá. Připojíte se? 2. listopadu v pražské Lucerně anebo u obrazovek ČT1 a na vlnách Radiožurnálu. Těšíme se, že tento večer strávíme společně s Vámi,“ říká Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Od roku 2005 koncert pro Světlušku pravidelně vysílá Česká televize a přenáší Radiožurnál. Jen za loňský ročník se díky divákům a posluchačům podařilo na pomoc Světlušce nashromáždit 4,6 milionů korun.

„Světluška je součástí Českého rozhlasu a Český rozhlas je součástí Světlušky. Světluška má významný podíl na tom, že Český rozhlas již 10 let není jenom slyšet, ale také vidět. Rozsvítit tmu je v přeneseném slova smyslu posláním veřejné služby a právě proto je Světluška světlonošem našeho rozhlasu. Děkuji všem světlonošům ze Světlušky a z Českého rozhlasu za skvělou práci, statečnost, lidskost a obětavost,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

„Česká televize si aktivit Světlušky váží a dlouhodobě je ve svém vysílání podporuje. Ve chvíli jejího desetiletého výročí jí poskytuje mediální podporu o to větší. Jsem si jistý, že stejně jako předchozí ročníky, bude i letošní benefiční koncert výjimečným zážitkem nejen pro přítomné hosty, ale i pro televizní diváky, kterým dobročinný večer zprostředkujeme v přímém přenosu. Věřím, že bude ale především výraznou pomocí těm, kteří ji potřebují,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Slavnostním večerem vyvrcholí celoroční projekt Světluška, který dosud rozdělil na přímou pomoc nevidomým více než 90 milionů korun.

Pomáhat mohou všichni, i diváci od obrazovek a to nejen během tohoto jediného večera, ale po celý rok. Během přímého přenosu mohou diváci a posluchači využít speciálního Call Centrum, kde se v roli operátorů vystřídají známé osobnosti, které ten večer přijdou Světlušce poblahopřát. Těm sdělí výši svého daru, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto 99999 99999/0100.

V průběhu večera předají Světlušce symbolické šeky hlavní partneři projektu Světluška - finanční skupina AXA a HERBADENT.

„Se Světluškou spolupracujeme už od roku 2006 a máme velkou radost, že se při každém světluščím koncertu k naší podpoře připojí tisíce diváků, kteří jsou ochotni svým finančním příspěvkem nevidomým pomoci. Těšíme se na další nezapomenutelný večer, plný hudby, zajímavých hostů a příběhů," uvedl Karel Žyla, manažer PR a interní komunikace skupiny AXA.

„Když se Herbadent stal hlavním partnerem Světlušky, nikdo netušil, že nás tato spolupráce za pět let dovede až na podium pražské Lucerny. Je to milé a inspirativní, ale určitě to není to podstatné. Podstatné je, že námi věnované peníze pomohly desítkám lidí ke spokojenějšímu a šťastnějšímu životu. A to bylo od začátku cílem tohoto partnerství," řekl Pavel Zavadil, majitel společnosti HERBADENT.

Benefiční večer pořádá Nadační fond Českého rozhlasu ve spolupráci s Agenturou Art Shock (management Anety Langerové).

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji sítě Ticketpro a Ticketstream od 300 Kč a v den konání na místě od 350 Kč. Výše vstupného je dobrovolná a je příspěvkem do sbírky Světluška. Vstupenky jsou pouze k stání a cena vstupenky neurčuje místo v sále. Vstup do sálu je od 20:15 do 21:15 hod.

Dárci mohou Světlušku podpořit kdykoliv v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky "deset devítek" 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.