Novinky

Vyšla nová audiokniha Pane Bůh, tady Anna, kterou načetla Bára Hrzánová a Anet doplnila hudbou na motivy z knihy. Začátkem roku 2019 nás čeká její jevištní čtení a na jaře pak samostatné koncerty v Čechách i na Slovensku.

29. 10. 2013Michal Horáček - Český kalendář

2-album zhudebněných balad Český kalendář Michala Horáčka vychází právě dnes jako hudební projekt na 2-CD, obsahuje dva booklety s množstvím unikátních fotografií Jana Trnky a jeho vydavatelem je Kudykam, s.r. o., Michala Horáčka.

Český kalendář_MICHAL HORÁČEK.jpg

Posluchači najdou Český kalendář na pultech obchodů i v digitální podobě. Ukázky písní je možné si poslechnout na odkazu: http://www.clickmusic.cz/cs/interpreti/michal-horacek/alba/cesky-kalendar

Český kalendář je sbírkou zhudebněných balad. Spolu s proměnami ročních dob a krajiny se něm střídají různé hlasy, zabarvující českou zkušenost: snílci, realisté, junioři, senioři, existence spořádané i nesolidní, kůň svatého Martina, brankář národního hokejového týmu nebo Pražské Jezulátko.

Český kalendář však zejména společným dílem bezprecedentního počtu nejrůznějších tvůrců. Pocházejí z Čech, Moravy, Slezska, Slovenska a dokonce i Francie a Anglie. Ti všichni, po výzvě na internetu, zmíněné balady po pět let zhudebňovali. Posléze se sešlo na 1,100 kompozic, z nichž Michal Horáček a jeho spoluproducent Michal Pekárek vybrali 32 těch subjektivně nejzajímavějších. Na nic jiného nehleděli: vedle Petra Hapky, Petra Linharta, Kataríny Koščové nebo Davida Rottra jsou na albu zastoupeni i skladatelé pracující ve velmi prozaických profesích a dosud naprosto neznámí: Hynek Koloničný z Českého Těšína, Milan Šebelík ze Strakonic, nebo Josef Novotný z Brna. Z rozdílných životních příběhů, zkušeností a povah vyplývá i rrozličnost tvůrčích rukopisů - tradici českého "šanzonu" tak nebývale a často překvapivě rozšiřují.

A podobně pestře jako společenství skladatelů svolal Český kalendáři interprety: na jednom albu promlouvají Vojtěch Dyk i Bára Basiková, Lenka Nová i Jarda Traband Svoboda, Michael Kocáb i Szidi Tobias, František Segrado i Lenka Dusilová, Ondřej Ruml i Aneta Langerová... Celkem 24 osobností od pětileté Magdaleny Brhlové po Zdeňka Svěráka.