Novinky

Vyšla nová audiokniha Pane Bůh, tady Anna, kterou načetla Bára Hrzánová a Anet doplnila hudbou na motivy z knihy. Začátkem roku 2019 nás čeká její jevištní čtení a na jaře pak samostatné koncerty v Čechách i na Slovensku.

6. 12. 2009ČTK - Aneta Langerová v pražském Hard Rock Café křtila svoji novou desku s názvem Jsem

Mezi gratulanty byl také exprezident Václav Havel. Jeho dopis s přáním všeho nejlepšího na křtu přečetla herečka Eva Holubová. Kmotrem alba, které bylo také za prodej více než 6000 kusů oceněno zlatou deskou, se stal fotograf Jan Saudek.

"Pan Saudek byl první muž, který přede mnou poklekl, když mi v roce 2005 předával ocenění Český slavík," sdělila Langerová z pódia, které se při při křtu minerální vodou zcela zaplnilo kolegy, kteří s ní na albu spolupracovali.

Publikum ve zcela zaplněném klubu i zpěvačku ve slušivém černém kloboučku pozdravili Filip Horáček, Michal Hrůza, Oskar Petr, Tomáš Klus a producent Martin Ledvina, který je zároveň kytaristou v doprovodné skupině Langerové.

Mnoho dalších známých tváří bylo v publiku, kam se dostali jen členové fan klubu Langerové, výherci soutěže o vstupenky a ti, kdo se včas zaregistrovali na internetových stránkách. Koncert si nenechal ujít například objev loňské tuzemské popové scény Marek Ztracený. "Myslím, že třetí deska Anety je její nejlepší a jsem rád, že jsem se dostal na dnešní koncert, protože to funguje," řekl ČTK Ztracený.

Koncert Langerová zahájila v pochodovém rytmu skladbou Amor z nového alba a okamžitě vyvolala nadšení návštěvníků natěsnaných pod jevištěm, kolem barů i na schodišti do vyšších pater klubu. Langerová zahrála písně z debutového alba Spousta andělů včetně hitu Voda živá, z druhé desky Dotyk zazněl například úspěšný singl Malá mořská víla, novou tvorbu oblíbené zpěvačky prezentovaly skladby Už víš, V bezvětří nebo Jedináček, o které Langerová s nadsázkou říká, že je jako od kapely Led Zeppelin.

Název desky pojmenované na základě písničky od Tomáše Kluse podle Langerové charakterizuje současný stav její hudební kariéry. "Debut Spousta andělů byl o tom, že existuju a někdo mě chrání. Následující Dotyk nějakým způsobem vypovídal o mém vývoji a třetí deska svědčí o tom, že už nechci být tak plachá a někde se schovávat. Už jsem vyspěla a chci to ukázat i v nových nahrávkách," uvedla před časem Langerová, která v únoru s kapelou vyrazí na koncertní šňůru.

Roman Jireš jap