Novinky

Jak krásné je být s Vámi 20 let aneb je jedna zázračná krajina, kde každému zní jeho píseň jediná...

22. 5. 2024Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická, jako prvního představuje klavíristu, producenta a dlouholetého spolutvůrce Jakuba Zitka

Jakub Zitko.jpg

Milí hudební přátelé, velkým Anet přáním je, abyste mohli i vy nakouknout do zákulisí podzimních koncertů, kde se koncentruje velký počet talentovaných umělců a profesionálů. A tak Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická, jako prvního představuje klavíristu, producenta a dlouholetého spolutvůrce Jakuba Zitka. Ten již pečlivě připravuje aranže písní, které na těchto třech vzácných koncertech dostanou rozzářenou orchestrální energii.
Kubo, zajímalo by nás, jak to s Anet začalo a jestli tě to pořád baví, tak jako na začátku?
„Pro Anet již aranžuji její písně mnoho let. Začalo to spoluprací na projektu Pár míst s klavírem, kytarou a smyčcovým triem v roce 2011. Později jsme toto trio (housle, viola, cello) také propojovali s kapelou a dechovým kvartetem, takže jsme se rozrostli ještě o křídlovku, lesní roh, klarinet a saxofon. Odtud byl již jen krůček k symfonickému orchestru, který samozřejmě obsahuje obrovskou paletu barev, včetně třeba pro Anet velmi oblíbené harfy. Studoval jsem dříve kompozici, zejména jazzovou, ale nikdy jsem neměl takové množství příležitostí si vyzkoušet komponování a aranžování pro filharmonii, jako nyní s Anet. Snažím se naslouchat jejím hudebním vizím, a citlivě spojit svět písniček s orchestrem. Inspirují mě mistři svého oboru jako je třeba Vince Mendoza (Joni Mitchell, Björk, Gregory Porter) nebo Steven Mercurio (Sting, Chick Corea atd). Moc mě to baví!"