Jakub Zitko

(1974) piano, synthes, sampler, kytara, producent

  • V letech 1996 – 2002 studoval Konzervatoř Jaroslava Ježka – obor kompozice u prof. Karla Růžičky, studium absolvoval v roce 2002 koncertem pro devítičlenný orchestr, ze kterého se později stal základ jazzového „minibigbandu“ NUO.
  • Po absolvování konzervatoře působil v mnoha hudebních seskupeních a projektech. Vedl vlastní avantgardně-jazzový orchestr NUO zaměřený výhradně na originální skladby. Debutové album "Multimusic Minibigband" bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii jazz za rok 2004. V roce 2007 vytvořil pro label Amplion Records CD „Dixie and the Gang“. Obě tato CD byla velmi vysoko hodnocena kritikou – např. Dr. Lubomír Dorůžka, Ondřej Bezr, Ondřej Konrád atd… Byl také členem skupiny S.O.I.L. (alternativní pop s prvky electro folku a psychadelického rocku) a do dnes je členem electro-jazzového seskupení Muff. S touto sestavou vydal již čtyři alba, která byla kritikou velmi dobře přijímána. 
  • Dalšími projekty, kterých se zúčastnil byly např. Gumbo Ondřeje Konráda, Blues Session nebo What The Funk s anglickým písničkářem Jamie Marshallem. Spolupracuje nebo dříve spolupracoval také s čínskou alternativní zpěvačkou Feng Yün Song, americkými bluesmany Rene Trossmanem a Lorenzo Thompsonem, s elektronickým mágem Floexem, se soulovou zpěvačkou Juwana Jenkins, saxofonistou Marcelem Bártou, -123min., Katkou Šarközi a byl členem skupiny Analogic Romana Pokorného. Dlouhá léta byl také členem kapely Davida Kollera.
  • V letech 2006 – 2010 vyučoval Kompozici a Historicko–estetický seminář na výběrovém jazzovém oddělení VOŠ při Konzervatoři J. Ježka. Napsal obsáhlá výuková skripta hudební skladby pro studenty instrumentalisty, kteří se zabývají studiem hudební kompozice.
  • Od roku 2009 je dramaturgem klubu Jazz Dock, který za jedenáct let své existence přinesl již tisíce kvalitních koncertů, včetně zahraničních umělců světového renomé (Bill Frisell, John Scofield, John Abercrombie, Steve Swallow, Eric Marienthal, Chris Cheek, Mark Turner, Larry Grenadier, Jeff Ballard, Adam Nussbaum, Vinx atd). 
  • Již čtrnáct let hraje na klávesové nástroje v kapele Anety Langerové a v posledních letech zde působí také jako producent a kapelník. Jako spoluautor a aranžér se podílel již na čtyřech počinech Anety Langerové: DVD „Pár míst“, CD „Na Radosti", DVD „Na vlně Radosti“ a také na posledním albu „Dvě slunce“.
  • Jako aranžér se podílel v minulosti také na orchestrálních aranžích písní Davida Kollera, slovenské písničkářky Katarzia (v roce 2019 prestižní festival Via Musica) a dělal také komorní aranžmá dechových nástrojů pro zpěvačku Janu Kirschner.