Cesta ke Jsem

Langerová Aneta - nové album JSEM - 2009

Nesmělý teenager, který se během tří alb a pěti let proměnil v sebevědomou dvaadvacítku. Kdopak to asi je? Aneta Langerová se rychle zbavila nálepky „ta ze SuperStar" a vydala se na cestu, kterou si sama vybrala.

Přibyl někdo nový z týmu, anebo někdo vypadl? Jednou jsi řekla, že místo  u tebe nemá nikdo jisté?

Například teď sedí za bicíma Adam Koller a přibyl taky basista Kuba Vejnar.

Sólista je jen špičkou ledovce. Důležitý je tým kolem něj. Jaký je ten tvůj?

Je složený z různých lidí. Mou pravou rukou v té hudební oblasti je kapelník Martin Ledvina, který dohlíží, aby všechno šlo tak, jak jsme se domluvili. Pomáhá mi dát dohromady technické zázemí. Pak to jsou další členové kapely, což je Anička Mlinariková housle, Kuba Zitko klávesy, Kuba Vejnar a Adam Koller, který střídají basu a bicí. Pak taky tým zvukařů, osvětlovačů a techniků, který mi pomáhá s živými koncerty či živými přenosy v televizi. Tedy firma Music Data a můj dlouholetý technik Aleš Kondýsek. V realizačním týmu, který mi pomáhá s médii a s koncerty je nejdůležitější brácha Nikola. Je pro mě naprosto nepostradatelný. Jednak si spolu skvěle rozumíme, protože jsme jedna krev, a za druhý si můžeme naprosto důvěřovat. Mezi  náma nikdy nenastal žádnej problém, spíš se náš pracovní vztah neustále pro nás oba zdokonaluje. Nesmím zapomenout na Kristinu Horáčkovou, která nám dělá PR a komunikuje s novináři. Pak máme samozřejmě právníka Jirku Štaidla, účetního pana Šmída a asistentku Janu Trávníčkovou, která nám pomáha hlavně s praktickými věcmi.

Zkus popsat několika větami, jaký je podle tebe charakter alb Spousta Andělů, Dotyk a novinky Jsem?

Spousta andělů je album, se kterým jsem trošku bojovala, protože mě děsila rychlost jeho vydání. Nebyl čas na autorské věci, ani na poznání více českých autorů, abych nemusela mít několik písní vybraných z databanky, ale nakonec jsem měla štěstí. Poznala jsem například Michala Hrůzu, který napsal Vodu živou, či Oscara Petra a jeho Hříšná těla, Křídla motýlí a hlavně na Ivana Krále, kterého jsme požádali, jestli by mi s deskou nepomohl jako producent. Pak přišel Dotyk, který je hodně osobní, intimní, kde jsem se snažila najít sama sebe. Zajít až do extrémů, do svojí alternativy. Seznámila jsem se se skvělejma muzikantama, kteří mě hodně naučili. To album je daleko tišší. Jsem je takovej hezkej střed mezi Spoustou andělů a Dotykem. Teď už myslím vím, na čem můžu stavět. Je na něm znát, že si už taky víc věřím. Vím, že, když otevřu pusu, mám co nabídnout. Zobrazuje mě v tom stavu, v jakym právě jsem, ostatně jako to dělaly I desky Spousta andělů a Dotyk.

Největší změna  tvým pohledem. Nejen na desce ale i na koncetech, v životě...

Z trošku depresivní holky, která nevěřila na žádný happyendy, se stala holka, která  na ně věří a která prožívá eufórii. Od doby, co jsem vyhrála SupeStar, je to pro mě úplná novinka. Je to velice příjemná změna v mým životě,  protože jsem tak našla štěstí... Snažím se ho držet a podporovat, tím co dělám. Vím, že je to pro mě jediná cesta. To je hlavní změna. Změnilo se i moje sebevědomí, což je taky dost důležitý. Odráží se to v muzice, v mém chování, na koncertech. Už nemám ty tendence se pořád omlouvat, když vylezu na pódium. Už mám pocit, že mám co nabídnout. Taky se změnil můj pohled na svět, jsem zase o něco zkušenější a otrkanější... Je toho  hodně!

Teď projedeme tvou novou desku Jsem.V bezvětří

Demo  na V bezvětří vzniklo jako jedno z prvních. Určilo, jak celá deska bude vypadat, že bude obsahovat i hodně energických písní, což třeba u Dotyku nebylo. V bezvětří mi ukázalo, že se můžu opřít do zpěvu a na základě toho jsem stavěla další písničky. Můžu hrát rockpopový písně, který budou mýmu hlasu sedět,  a přitom se držet přirozenosti a otevřenosti. Muziku jsem se snažila napsat já a pomohl mi s ní jak Filip Horáček tak i Martin Ledvina. Potom doplnil tuhletu píseň skvělým textem Filip Horáček.

Jsem

Píseň Jsem vznikla velmi zajímavým způsobem. Před touhle skladbou jsem se seznámila s jedním hodně nadaným klukem, který se jmenuje Tomáš Klus. Je to muzikant, skladatel, zpěvák a herec. Nejdřív jsem s ním zpívala píseň Navěky a spolupráce s ním mě uchvátila. On mě hodně zajímá jako člověk a už jsme se i skamarádili. A taky je první, kdo mi z mojí generace napsal písničku. Přijela jsem za ním na chalupu, kde jsme propovídali cenou noc o různých věcech. On nakonec napsal během asi čtyř hodin text a rozvinul krátkou melodii, kterou jsem mu přinesla a pustila. Řekla jsem mu, hele já nevím jak dál... jednoduše to bez nějakých zádrhelů dokončil, za což ho nesmírně obdivuju.

Amor

Je to taková pochodová píseň, která mě napadla v začátcích skládání demáčů, a dokončila jsem ji s Martinem Ledvinou, když jsme asi týden trávili na soustředení k desce. Amor je  veselá píseň hudbou i textem, který napsal Filip Horáček, což je pokračování spolupráce při V bezvětří, protože se mi hrozně líbilo.

Jedináček

Jedináček je zvláštní název. Název, který je velmi jedinečný a který může pocházet jedině z hlavy dobrých autorů, což samozřejmě Oskar Petr je. Je to taková výjimečná písnička, protože obsahuje konkrétní emoci. Je to jedna z písní, která mi dala naději, že na albu budou opravdu hezký věci, který budou trochu šmrnclý lidovostí, kterou já mám ráda a která velmi sedí mýmu hlasu.

Pokušení

Sloky jsou tajemný a refrén to takzvaně rozčísne. Je to nejpopovější píseň, dá se říct. Ještě Stačilo říct je  taky hodně popová. Tohle je vyloženě koncertní věc, která byla původně folková. Když jsem jednou přišla do studia, tak mi Martin tu píseň pustil a najednou z toho byl rockový základ. Nejdřív jsem trošku zakoulela očima, ale pak jsem si řekla, proč ne, a že to tady na tu desku patří.

Už víš

To je věc, která vznikla velmi spontánně pod rukama Martina Ledviny. V rámci nahrávání jsme jednou měli pauzu a on mi jen tak zahrál motiv a já jsem zpozorněla, protože se mi to hrozně líbilo. Hned jsem se ho zeptala, jestli má text, že to chci. To bylo všechno, co jsem řekla. Martin tu píseň dodělal, a já jsem ji pak nazpívala. Mně přijde, že tahle písnička je přesně o tom, jak se člověku zastaví čas, když se dovídá, nebo ví, že něco přichází... Tady v tomto případě  jde o rozchod. Ví o tom, ale ještě pořádně neví, co to je, jak to bude probíhat, jak na to zareaguje. Zachycuje to tu vteřinku napětí, což se mi hrozně líbí.

Motýl

Dá se říct, že v ní je nejvíc patetična. V tom dobrým slova smyslu. Řekla jsem si, že na Jsem se nebudu bránit velkýmu výrazu jako je „ slzy mě naučí se usmívat". Když to člověk řekne nebo napíše, možná to vypadá až moc „sladce". Když se to ale zazpívá s tou energií a s tím pocitem, kterej u toho přesně je, když jsem to skládala a cítila, tak to najednou vyznívá velmi pozitivně. Myslím si, že je hodně  pozitivní píseň desky. Je to určité zobrazení naděje.

Stačilo říct

Opět výborná píseň, úplně skvělá na koncerty. Klaním se za ni Michalovi Hrůzovi, protože mám ráda energický písně zvláště, když mají nějaký rozsah. Tahle píseň má svůj rozsah. Je to kytarovka, kterou Michal umí, viz Voda živá.Obě se zdají, že jsou strašně jednoduchý, na pár akordů, ale přesně takové písně jsou nejtěžší jak napsat, tak interpretovat. Udělat píseň tak, aby jí lidi rozuměli, je nejtěžší úkol. Zároveň nesmí být přitroublá, když to tak řeknu, a aby byla úderná v realitě. Tohle je přesně ta píseň teď a tady, říkám vám to znova. Pořád je to o realitě a o přítomnosti.

Dokola

Dokola jsem složila v depce, což se mi nestává, protože všechny písničky, co píšu, skládám v pozitivní náladě. Čím pozitivnější, tím lepší. Tady to je velká výjimka. Ani jsem nepřemýšlela o tom, co jsem to za jeden večer napsala. Ráno jsem se probudila a ta píseň existovala. Písničkami si vytvářím takový svý kámoše. Vymyslím píseň, nazpívám ji, a když ji pak poslouchám, mám pocit, že mi někdo rozumí. Člověk má k tý písni vztah, je to hrozně hezký, člověku se uleví a je potom všechno dobrý.

Den

Den představuje euforii. Když je člověk ve společnosti dobrých přátel, kamarádů a své rodiny a tak, sdílím tyhle věci I s Tomášem Klusem, že všechno zlý se jednou v dobrý obrátí. Přesně o tom je tato píseň pro mne. Člověk něco cítí a ví o tom, že to cítí, a je za to rád. Je komplet od Filipa Horáčka. Jednou mi řekl, že má něco v šuplíku, ať si to poslechnu,  kdyby se mi to náhodou líbilo...Pro mě je to jedna z nejhezčích písní desky.

Vzpomínka

Asi nejfolkovější věc na desce. Je to jenom kytara, čelo a zpěv. Vychází to z nejsilnějšího momentu v mém životě a ze zážitků, který mám, na který ráda vzpomínám. Proto jsem je dala do písničky, která vznikla naprosto přirozeně. Jednou jsem měla takovou náladu a chtěla jsem se z ní vyzpívat, a tak jsem tu písničku udělala. Původně jsem si myslela, že ji ani nedám na desku, že to bude jen píseň pro mou rodinu, která bude přesně vědět o jakém pocitu to zpívám. Nakonec se z toho vyvrbila píseň, která na albu Jsem má svý místo.

A uděláme teď takovou inventuru. Kolik  písniček jsi si napsala sama a  případně i otextovala?

Určitě tam bude častěji hudba než text. Text tam je tak třikrát, čtyřikrát... Hudba tam bude víckrát. Já si myslím, že jak V bezvětří, tak Amor, tak je trochu i v tom Jsem, potom Pokušení, Motýl... dostanu se tam :o), Dokola,Vzpomínka... Myslím, že tak sedm věcí s tím, že mi s něčím pomáhali lidi kolem mě.

A křest?

Křest proběhl 4. prosince v Hard Rock Café v Praze. Byl to velmi příjemný večer a vůbec první velké vystoupení s tímhle repertoárem dohromady hodina a půl koncertu. Kmotrem alba byl Jan Saudek, kterého si velice vážím. Samotného křtu se kromě mé kapely, producenta Martina Ledviny a pana Saudka zúčastnili i všichni autoři, kteří e na albu podíleli Velkým překvapením pro mě byl příchod paní Evy Holubové, která mi přinesla pozdrav od pana Václava Havla. Dopis mě velice potěšila  překvapil.

Jseš známá jako tvář a hlas nadace Světluška, a teď jsi se zapojila do dalšího charitativního projektu tentokrát ekologického. O co přesně jde?

Projekt Play To Stop Europe For Climate vychází z impulsu Evropské unie a podpořila ho MTV.  Z každé země unie se snažili vybrat jednoho ambasadora. Poprosili mě, jestli bych se toho nezúčastnila. Je to samozřejmě dobrovolná akce. Souhlasila jsem, protože ráda podpořím myšlenku, která podporuje snahu šetřit vodou nebo elektřinou, prostě jakýmikoliv energiemi. Cílem je vymýtit zbytečnou spotřebu, aby člověk spotřebovával jen to, co opravdu využije. Myslím si, že voda má dnes hodnotu zlata. Je potřeba s ní šetřit ale ne tak, aby nás to úplně omezovalo, ale aby to bylo tak akorát. Potřebujeme dostat do lidí, že to můžou ovlivnit v každodenním životě.

Budou vánoce... Co plánuješ?

Myslím si, že letos prožiju úplně úžasný vánoce. Naplánovali jsme s rodinou velkou oslavu. Budeme všichni spolu, a to je pro mě  o vánocích vždycky ten největší dárek. Taky mi přibyl jeden synovec, a tak to bude ještě o jedno malý prtě zábavnější. Pak bych ráda jela na hory, což absolvuju každý rok. Užiju si sněhu, jiný země a taky trochu klidu.

Kdy odstartuje turné „ Aneta Langerová tour 2010 "? Nabírají představy už nějaké konkrétnější obrysy?

Mělo by začít někdy v půlce února. Chtěli bychom nejdřív zajet do větších měst jako je Praha, Liberec, Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň, Zlín a možná navážeme  pár koncerty I v menších městech jako jsou např. Cheb, Česká Lípa, Kadaň,  v osvědčených  kulturních domech a klubech, ale zajedeme i do měst kde jsme ještě nikdy nehráli. Budeme se snažit o co nejcivilnější projev. Je to Anetovský: hlas, kytara, písničky, hudba, která neobsahuje žádnou lež, ale  je v ní kus mě a kus každýho, kdo se na tom podílel. Nebude to o efektech a o těch všech vizuálních věcech. Tohle vyžadovala hlavně deska Dotyk. JSEM je o přímém kontaktu s lidmi. Na to se strašně těším, jak si zablbneme s kapelou na pódiu a že to budeme sdílet s  publikem, což je pro mě ta největší odměna.

www.langerovaaneta.cz

 

Komentáře

 • Cihla | 19. 11. 2012 16:49

  30

  Vaše písně, to je pohlazení..........to co děláte je krásné.....hodně štěstí! Ač metalista, Vaše písně a to co děláte pro ostatní mám rád a cením si Vás jako člověka. Mnoho dobrého v životě.

 • ave.aburh | 29. 04. 2011 15:57

  29

  Jsem-------------to jsou vaše oči, ústa, ruce a duše-----jste-------------------není co dodávat-----------ave eva

 • Pavla | 05. 04. 2011 19:40

  28

  Ahoj Anetko! Moc Ti fandím! Jsi krásná uvnitř i navenek. Přeji Ti hodně štěstí a zdraví. Papa

 • Olga | 14. 01. 2011 18:31

  27

  jedu si takhle z prace...- JSEM mi vyhrava v aute uz od vanoc, jelikoz jsem o nej psala ježurovi....ale porad jsem prehravala "Dokola" a "Stacilo rict" kvuli kterym jsem ho tak chtela....dnes se cd dostalo ke "Vzpomince" .....tak toto jsem necekala ... nadherna pisen ....slzy byly rychlejsi nez ja .....well done Anetko

 • Gabka | 07. 01. 2011 12:22

  26

  Cesta ke Jsem..Krásný název..to mě připominá k mé cestě kdo jsem..a složité odhaleni meho já..ktery Ty Anetko určitě chapeš..:o)A za to Tě obdivuji co,si na sebe odhalila a ukazala sve Já..a nestidiš se za to..Ps:asi blbost ale prostě sem musela to napsat..človvěk by měl být štastnej takovej jakej je!Hodně štěsi a Lásky..te prave Lásky..

 • natalee22 | 27. 09. 2010 23:30

  25

  hm..ja len ze dakujem za pekny zazitok z popradu..je pekne sediet alebo lezat, pocuvat hudbu, hlas a nechat sa unasat, lietat a pri tom citit ako vam beha mraz po tele.. album jsem mi pomaha a je pre mna krajinou zazrakov, je pre mna pribehom, je pre mna snom .) vdaka, prajem pekne dni a vela energy tebe i okoliu .)

 • natalee22 | 27. 09. 2010 23:27

  24

  hm..ja len ze dakujem za pekny zazitok z popradu..je pekne sediet alebo lezat, pocuvat hudbu, hlas a nechat sa unasat, lietat a pri tom citit ako vam beha mraz po tele.. album jsem mi pomaha a je pre mna krajinou zazrakov, je pre mna pribehom, je pre mna snom .) vdaka, prajem pekne dni a vela energy tebe i okoliu .)

 • mates gola | 01. 06. 2010 16:23

  23

  =) by mě zajimalo jestli ma facebook..... =) že bych si ji přidal do přátel...dneska mi vyšlo že by se se mnou...no to =) hehe prej ji mam jenom najít....tak jestli mi někdo helfne tak ma u mě jedno veliké a významné plus =)...btw: Přijed nam zase někdy zaspívatdo Stounu

 • Jana | 14. 04. 2010 00:52

  22

  Už to chvíli je...Volala mi maminka -díváš se na Superstar? Nevěděla jsem co to je.. A maminka řekla - je tam šikovný děvče a jestli to nevyhraje tak to nebude spravedlivé. No a já se pak začala dívat a poslouchat a obdivovat a žasnout a nepřestala jsem doteď. A po koncertu kdy jsme Vás viděli a slyšeli naživo posloucháme s milým JSEM vlastně už nějaký ten den a je to čím dál lepší. Aby z toho nebyl román ..Chtěla jsem jen říct jste opravdu móóć šikovná,úžasná,milá a ten hlas - DĚKUJI . Přeji hodně krásných písniček a pohodu na život. Na světě je totiž moc krásně. A to i díky Vám Aneto. Zdravím Vás a ať se daří Jana Ježibaba

 • Petula | 12. 04. 2010 14:42

  21

  Dost často si pouštím JSEM většinou v autě,protože denně dojíždím za prací...když jsem poprvé slyšela písníčku VZPOMíNKA..úplně mi to rozbušilo srdce a do očí se mi navalily slzy,zůstala jsem také jen s jedním s rodičů,takže je to přesně jak z mé duše..Děkuju Anet...

 • Martin | 02. 04. 2010 15:27

  20

  Album Jsem je uzasny. Zacal jsem ho poslouchat pred dvema dny a od te doby ho posloucham porad. Uplne me dostalo ze stresu,co jsem mel v praci. Je z alba citit,ze Aneta uz je sebevedomy clovek navic plny pozitivni energie.. Uz se moc tesim,jestli ji uvidim v lete na nejakym festivalu, protoze ackoliv preferuju studiovy nahravky, tak tohle bude mnohem lepsi slyset nazivo.. Dekuju

 • Bruška* | 02. 04. 2010 10:17

  19

  AHojky Anet cd je pěkné dokonce už jsem si v tvých písních našla to sví co mě zahřeje u srdíčka,nebo naopak rozveselí.. Taky se mi občas stane,že když mě něco trápí ,tak si sednu a píšu věci z hlavy na papír abych to ze sebe dostala ... JE to moc dobrý pomáhá to:-) přeju ti mnoho štěstí na další cestě svího života :-)

 • Ivka | 20. 03. 2010 16:52

  18

  Ahooj ANETKO, cd jsem nemá chybu, úžasný procítěný texty, pouštím si ho dost často, je to takový lidský, upřímný, to jak dokážeš zazpívat mi běhá mráz po zádě, ... dáváš do toho strašně moc a toho si nejenom já cením :-) Jsem moc ráda, že jsi nakonec písničku ,, vzpomínka ,, umístila na cd a můžeme si jí tak nejen z tvojí rodiny poslechnout všichni, právě tuhle písničku jsem si dost oblíbila :-)) ... Hodně štěstí v životě Anetko... a hodně vydařených koncertů... je dobře, že máš kolem sebe tolik bezva lidí, kteří ti pomáhají....

 • Láďa | 18. 03. 2010 06:27

  17

  Nazdárek :) Nooo jak to napsat? Děkuju za to co děláte, děkuju za to, že jste, děkuju za to, že máte srdce, děkuju za to, že jste co jste...! el

 • Gábi | 11. 03. 2010 12:24

  16

  Jsem je úžasné album! A úterní koncert v SaSaZu mě neskutečně bavil. Super práce, Anet!

 • Lenka Tůmová | 03. 03. 2010 23:18

  15

  Ahoj, chtěla jsem jen přidat komentář k písni Vzpomínka. Je to moc krásná písnička. Hodně silná a procítěná. Prostě emocionální. KRÁSNÁ

 • Libor | 20. 02. 2010 01:03

  14

  Koupil jsem si JSEM a jel jsem po Vysočině, slunečné odpoledne, hledal jsem nájezd na dálnici a poslední byla Vzpomínka. Brečel jsem jak malý kluk, musel jsem zastavit, protože už jsem neviděl na cestu. Jedinkrát v životě. Aspoň vím, že JSEM.

 • Mirek | 18. 02. 2010 07:34

  13

  Tenhle druh článků mám rád. Přímo "rozebrat" album, pěkně se to četlo :) Písnička "JSEM" je nej na album.

 • Zdenda | 04. 02. 2010 11:19

  12

  Zdravim do Cech..zdravim vsechny priznivce tveho silneho a prezto klidneho hlasu, ktery pohladi na dusi..zdravim tebe Anetko..Ziju uz 10 let v Nemecku, ale prezto jsem mohla pozorovat tvou zajimavou karieru.. a ucastnit se dvou koncertu..ja vim, neni to moc..ale dve desky..dva koncerty..ted jsi vydala treti, takze budu muset zase do Cech..ha ha..

 • peter | 04. 02. 2010 10:45

  11

  aneta, s radostou som si precital o tom, ze budes mat koncert v Bratislave :) dakujem velmi pekne, uz mam aj listok kupeny :))) pekny den prajem :)

Stránka 1 z 2

Přidat komentář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Pro odeslání formuláře je nutné mít zapnuté cookies ve Vašem prohlížeči.HomeO mněCesta ke Jsem


Navigace: