Novinky

Vyšla nová audiokniha Pane Bůh, tady Anna, kterou načetla Bára Hrzánová a Anet doplnila hudbou na motivy z knihy. Koncem roku se těšíme na samostatné koncerty.

31. 10. 2009Světlo pro Světlušku

5. jubilejní benefiční večer, 25.11.2009 od 21 hodin v Pražské křižovatce, živě na programu ČT1 a na vlnách Radiožurnálu.

S koncem listopadu již tradičně přichází vyvrcholení dlouhodobého sbírkového projektu Světluška v podobě benefičního večera Světlo pro Světlušku.  Letošní, v pořadí již pátá benefice pro nevidomé, se uskuteční ve středu 25.listopadu v Pražské křižovatce, kostele sv. Anny. Živě ji odvysílá Česká televize na programu ČT1 a Český rozhlas 1 Radiožurnál.

Ani letos nemohou chybět nevidomé děti, které Světluška podporuje v rozvoji talentu, a patronka projetu Aneta Langerová. Večerem provede  Michal Horáček, který moderoval úplně první koncert Aneta pro Světlušku, dále přijdou Světlušku podpořit Miro Žbirka, Jirka Macháček a MIG 21, Tomáš Klus, Ivan Trojan, Tatiana Vilhelmová, Saša Rašilov a Vanda Hybnerová.

„Benefiční večer je pomyslným vyvrcholením celoroční práce Světlušky a zároveň poděkováním všem, kteří spolu se Světluškou rozsvěcují svět nevidomých. Letošní  ročník je i malým jubileem. Chtěli jsme jej proto udělat trošku jinak, diváci se tak mohou letos těšit z více slova a zajímavých reportáží "DEN POTMĚ", kde si známé osobnosti jako Michal Horáček, Saša Rašilov a Vanda Hybnerová, Tatiana Vilhelmová a Ivan Trojan vyzkouší jaké to je prožít den bez pomoci jednoho z nejdůležitějších smyslů – zraku", přiblížila Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Během přímého přenosu mají diváci a posluchači možnost poslat Světlušce dárcovskou sms ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87 777. Nově mohou také využít možnost celoroční podpory Světlušky zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA ROK na číslo 87 777 (1 SMS = 12 DMS). Či přímo přispět na sbírkové konto 99999 99999/ 0100.

Vstupenky lze od pondělí 2.listopadu zakoupit v předprodeji sítě Ticketpro a Ticketstream od 250 Kč a v den konání na místě od 300 Kč. Vstupenky jsou pouze k stání a cena vstupenky neurčuje místo v sále. Kapacita sálu je 600 míst. Přímý přenos od 21,00 hod., vstup do sálu od 19,45 do 20,45 hod. Benefiční večer pořádá Nadační fond Českého rozhlasu a Agentura Art Shock.

Generálním partnerem projektu Světluška je již čtvrtým rokem finanční skupina AXA, jejíž zaměstnanci v letošním roce pomáhali nejen jako dobrovolníci při stavbě Kavárny POTMĚ, ale aktivně se zapojili i do sbírky pro Světlušku a přispěli částkou téměř 16 000 Kč.
Hlavním partnerem projektu je HERBADENT.

Novinky

Vyšla nová audiokniha Pane Bůh, tady Anna, kterou načetla Bára Hrzánová a Anet doplnila hudbou na motivy z knihy. Koncem roku se těšíme na samostatné koncerty.