Novinky

Vyšla nová píseň Hvězda. Těšíme se na vás na podzimním turné po Čechách i Slovensku a nebo se s námi přijďte sklouznout na vlně radosti na speciálním trojkoncertu v Brně, Ostravě a Praze.

26. 6. 2009Kavárna POTMĚ zavřela své dveře...

Kavárna POTMĚ zavřela své dveře. Tu nejčernější kávu v České republice si můžete vychutnat zase za rok. Do sbírky Světluška pro nevidomé přinesla 239 399 Kč.

Po sedm dní připravovalo na Ovocném trhu v Praze 12 nevidomých kavárníků kávu černější, než si lze představit. Pro mnohé z nich to bylo vůbec poprvé, kdy se setkali s tak výjimečným zájmem vidících lidí o svět bez světla a barev. Do tohoto světa zvala širokou veřejnost v rámci již tradičního letního projektu Kavárna POTMĚ Světluška.

Osahat si tmu na vlastní kůži přišlo 1 664 návštěvníků Kavárny POTMĚ, mezi nimi např. legendární šansoniérka Hana Hegerová, Michal Malátný z Chinaski, již poněkolikáté Bára Hrzánová či patronka projektu Světluška Aneta Langerová. Návštěvníci za krátkých sedm dní vypili 2 447 šálků kávy nebo čaje. 5.ročník Kavárny POTMĚ přinesl do sbírky Světluška částku 239 399 Kč, což je zatím nejvyšší částka v historii projektu. 

Ač bylo, stejně jako v předchozích letech, otevřeno „od nevidim do nevidim“ , netradiční Kavárna POTMĚ byla téměř stále plně obsazená a fronty před ní „od nekonečna do nekonečna“.

Aby Světluška návštěvníkům čekání na zážitek ve tmě zpříjemnila, připravila pro ně překvapení v podobě hudebních vystoupení pod názvem „Hudbou ke společnému světu“.

Na střeše, podobně jako THE BEATLES, obden koncertovali frontman skupiny Chinaski Michal Malátný, mladý písničkář a herec Tomáš Klus či zpěvák a skladatel Michal Hrůza. Uvnitř kavárny hrála a zpívala v absolutní tmě Aneta Langerová. Ta rovněž obsluhovala první návštěvníky Kavárny POTMĚ, a jako prvního velmi vzácného hosta letos pozvala paní Hanu Hegerovou.
Ta se po návštěvě kavárny svěřila “Vidět je opravdu dar“.

„Letos bylo setkání s Kavárnou POTMĚ velmi dobrodružné. Hned při otevření se rozpoutala šílená bouřka, která naštěstí nikoho ze zúčastněných neodradila. Dorazila i paní Hana Hegerová, která mi pomohla, stejně tak jako pan Václav Havel minulý rok, kavárnu slavnostně otevřít. Mám velkou radost, jelikož i přes nepřízeň počasí navštívilo svět tmy mnoho lidí, stavili se zde i spříznění umělci jako Michal Hrůza, Michal Malátný a Tomáš Klus, kteří svým skvělým a neobyčejným vystoupením Světlušce letos nesmírně pomohli a za to jim patří velký dík. Odnesla jsem si opět nádherné zážitky do dalších dní. Děkujeme Vám všem Světluškám.“
řekla Aneta.

Po celou dobu Kavárny POTMĚ pomáhali Světlušce  dobrovolníci z finanční skupiny AXA, která je již čtvrtým rokem generálním partnerem projektu. „V letošním roce se z řad našich zaměstnanců přihlásilo ještě více dobrovolníků než loni a bylo to znát. Nejen, že díky jejich pomoci byla kavárna již po dvou dnech připravena k provozu, ale i seznam pro doprovody obsluhy kavárny byl rychle zaplněn. Reakce ze strany našich zaměstnanců byly jednoznačně pozitivní s příslibem pomoci do dalšího roku,“ uvedl  Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR. 

Pět ročníků Kavárny přineslo do sbírky Světluška 1 461 334 Kč, za tímto číslem se skrývá více než 10 000 návštěvníků, kterým nevidomí kavárníci uvařili na 14 500 nápojů.

Novinky

Vyšla nová píseň Hvězda. Těšíme se na vás na podzimním turné po Čechách i Slovensku a nebo se s námi přijďte sklouznout na vlně radosti na speciálním trojkoncertu v Brně, Ostravě a Praze.

instinkt.jpg
20. 10. 2016

Dnešní Instinkt