Novinky

Vyšla nová audiokniha Pane Bůh, tady Anna, kterou načetla Bára Hrzánová a Anet doplnila hudbou na motivy z knihy. Koncem roku se těšíme na samostatné koncerty.

27. 4. 2011Film Lidice se znovu natáčí! Ve středu 27. dubna bude atentát na Heydricha.

Soundtrack k filmu, na kterém zpívá i Lucie Bílá nebo Aneta Langerová, vyjde 7. května. Bude k dostání v síti PNS za 69,-Kč včetně jedné vstupenky na film zdarma.

Hotovo! Říkali tvůrci filmu Lidice před několika týdny. To však už v tuto chvíli není pravda.

Je naplánován atentát na Heydricha . A to už příští středu 27. dubna. Natáčet se bude na Praze 4, v Hoffmannově ulici, která je vizuálně nejblíže dobovým fotografiím z místa atentátu. Termín slavnostní premiéry – 31. května – bude dodržen.

Dotáčí se tak scéna, které z původního scénáře vypadla pro nedostatek financí. Důvody, proč se bude na poslední chvíli natáčet, vysvětluje Adam Dvořák, producent filmu: „Po konzultaci s americkým distributorem jsme se rozhodli k tomuto netradičnímu kroku. Chceme, aby film byl srozumitelný i světovému publiku, které není znalé evropských historických událostí, navíc snímek Lidice dostane ještě akčnější a velkolepější rozměr. Hrozně si vážíme toho, že ještě před uvedením filmu, před jeho slavnostní premiérou, o něj projevili zájem distributoři nejen ze Spojených států, ale i z asijských zemí.“

Dalším neobvyklým bonusem bude soundtrack, který vznikal pod vedením Michala Hrůzy, a měl by přiblížit téma Lidic obzvláště nejmladší generaci. Nejedná se o filmovou hudbu, na níž spolupracoval Hrůza ještě s Jamesem Harrries, ale opravdu o samostatný projekt plný moderních skladeb interpretovaných těmi nejlepšími umělci u nás – Lucie Bílá, Aneta Langerová, Michal Hrůza, Divokej Bill a další (kompletní seznam skladeb a interpretů naleznete níže).

CD pod názvem Lidice vyjde 7. května v početně limitovaném množství a bude ke koupi v síti PNS za 69,-Kč. Bonusem určitě bude přiložený poukaz na volnou vstupenku na film Lidice v síti Cinestar.

Skladbu Plamen Anety Langerové a Michala Hrůzy dostanou všechny rádiové stanice u nás a už je jenom na nich, zdali jí budou hrát. Klip můžete vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=Ef1Ic744P0w

. Ve vysokém rozlišení k TV vysílání ke stažení zde http://www.avidmovie.cz/upload/anetafinalTV.mov .

Veškeré informace o filmu Lidice naleznete na www.filmlidice.cz nebo na http://www.facebook.com/filmlidice .SOUNDTRACK LIDICE


1. JAN BUDAŘ - LIDICE

2. motiv: příjezd Němců (hudba: Karel Heřman)

3. LUCIE BÍLÁ – SLUNCE BYLO KRÁSNÉ

4. motiv: zabití syna (hudba: James Harries)

5. JAMES HARRIES – „FIFTEEN“

6. motiv: Marie Vaňková (hudba: Michal Hrůza)

7. DAN BÁRTA – O MARIA O FELIX PERPERA

8. DIVOKEJ BILL – PŮJDEM DÁL

9. motiv: vzpomínka (hudba: Michal Hrůza)

10. PHOTOLAB – WHY?

11. motiv: četník Vlček (hudba: Michal Hrůza)

12. MICHAL HRŮZA, ANETA LANGEROVÁ – PLAMEN

13. motiv: zatčení Fialy (hudba: James Harries)

14. XINDL X – BOJOVNICE

15. VYPSANÁ FIXA – Z NÁRUČE

16. motiv: předzvěst (hudba: Michal Hrůza)

17. JANA LOTA – DUŠE

18. motiv: otec a syn (hudba: Michal Hrůza)

19. X-CORE – BLACK MARKET’S SOUL

20. motiv: plyne čas…(hudba: James Harries)

21. DOROTA BÁROVÁ - PADLÝM

22. VLADIMÍR CIRKUS a TOBI – VÍM, BRÁŠKO…


Novinky

Vyšla nová audiokniha Pane Bůh, tady Anna, kterou načetla Bára Hrzánová a Anet doplnila hudbou na motivy z knihy. Koncem roku se těšíme na samostatné koncerty.